Koncert Pawła Romańczuka

realizowany w ramach zadania publicznego finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2021″.

Koncert Pawła Romańczuka z zespołem Małe Instrumenty

 

Wydarzenie odbyło się w historycznym barokowym budynku Valdštejnska  lodżie, w czeskim Jičínie. Podczas koncertu artysta zaprezentował wykonanie autorskich utworów oraz utworów polskich kompozytorów (m.in. utwory Fryderyka Chopina) na instrumentach typu toy piano, instrumentach historycznych oraz instrumentach własnej konstrukcji. Formuła koncertu miała magiczno-surrealistyczną atmosferę i zgromadziła słuchaczy w różnym wieku.

 

O artyście

 

Paweł jest muzykiem i kompozytorem, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Założył wrocławską grupę o wdzięcznej nazwie Małe Instrumenty, w ramach której realizuje własne potrzeby artystyczne. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Tworzy własne, innowacyjne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. W 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii toy piano. W 2013 napisał podręcznik „Domowe eksperymenty z instrumentami muzycznymi” wydany wraz z albumem Małych Instrumentów „Samoróbka”, poświęcony edukacji w zakresie własnoręcznego budowania eksperymentalnych instrumentów muzycznych.